Obnova vnitřní rovnováhy a uvolnění lymfatického systému

Hloubková masáž břicha: Ájurvédský přístup k harmonizaci těla a lymfatického systému

Hloubková masáž břicha, známá také jako “udávání břicha” v ájurvédské tradici, nabízí komplexní přístup k uvolnění těla a harmonizaci lymfatického systému. Tato starodávná praxe, zděděná z indické medicíny, klade důraz na energetické body v břišní oblasti a propojuje je s celkovým zdravím a pohybem lymfy v těle.

Ájurvéda, což je starověký systém léčby a prevence, věří, že vnitřní rovnováha těla je klíčem k dobrému zdraví. Hloubková masáž břicha je jednou z metod, která pomáhá obnovit tuto rovnováhu tím, že stimuluje životní energii nazývanou “prána” a odstraňuje překážky v cestách lymfatického systému.


 

[Více...]

Ájurvédský systém čtení pulsu odhalí fyzickou i psychickou nerovnováhu

 Ájurvéda je jedním z nejstarších holistických („celého těla“) uzdravovacích systémů na světě. Byla vyvinuta před více než 5000 lety v Indii.

Je založena na víře, že zdraví i tělesná a duševní rovnováha závisí na jemné rovnováze mezi myslí, tělem a duchem. Jeho hlavním cílem je podpora dobrého zdraví, nikoli boj proti chorobám. Léčba však může být zaměřena na konkrétní zdravotní problémy.

Ájurvéda je považována za formu doplňkové a alternativní medicíny.                                                                   

Termíny: pátek 21. června 2024, sobota 21. září 2024               

Objednávky

[Více...]

Panchakarma hloubková očista podle ájurvédy

Panchakarma je metoda očisty těla od veškerého nežádoucího odpadu.Pochází z ájurvédské medicíny a jde o pětistupňovou detoxikační kůru zahrnující masáže, bylinnou terapii a další procedůry. Procedury panchakarmy jsou ojedinělé v tom, že působí nejen detoxikačně, ale také preventivně, urychlují uzdravující proces z různých nemocí, působí preventivně a podpůrně při léčení dlohodobých onemocnění a mají omlazující účinky.

Nové termíny:

15. - 20. červenec, 14. - 20. říjen 2024 a individuálně na dotaz

Pozitivní změny po detoxikaci a regeneraci podle ájurvédské medicíny

 • Vyloučení nashromážděných toxinů
 • Zlepšení trávení
 • Snížení nadváhy
 • Uvolnění stresu a zklidnění mysli
 • Kvalitní a hluboký spánek
 • Odstranění únavy
 • Rozproudění lymfy
 • Snížení vysokého krevního tlaku
 • Nastolení rovnováhy
 • Posílení imunity
 • Omlazení organismus
 • Úprava menstruačního cyklu
 • Odstranění bolestí a napětí v těle
 • Zmenšení bolestí v zádech
 • Zlepšení zraku
 

[Více...]

Ájurvédská omlazující terapie

Rasayana je ájurvédská omlazovací terapie, která pomáhá udržovat a podporovat zdraví.

Rasayana v podstatě znamená výživu na všech úrovních od makrobuněčné po mikrobuněčnou. Terapie rasajána doplňuje životně důležité tekutiny v těle, posiluje a obnovuje životní sílu a imunitní systém, čímž chrání před nemocemi a zabraňuje nepříznivým účinkům pokročilého věku. Rasajána navozuje normální stav tělesných tkání a udržuje tuto rovnováhu po dlouhou dobu. Tento stav vyživení tkání a těla zevnitř zabraňuje stárnutí.

Rasayana is an Ayurvedic rejuvenation therapy which helps in maintenance & promotion of health .

Rasayana essentially means nutrition at all levels from macro to micro-cellular level. Rasayana therapy replenishes the vital fluids of the body; boost the vital force of life and the immune system, thus keeping away from diseases and prevents against ill effects of advanced age. Rasayana brings about the normalcy of body tissues in equilibrium for a longer period. Such state of improved nutrition prevents ageing.

 Termíny: 15. - 20. červenec & 14. - 20. 10. 2024
 

[Více...]

Rosa damascena - Organic Bulgaria

Slavíme Valentýn plný lásky a krásy 10. 2. - 16. 2. 2024 SLEVA 10% na produkty LA VIE EN ROSE 

La Vie en Rose je elixír zdraví a krásy, který vyživuje celé tělo s nepřekonatelnými talenty Růže Damašské. Je speciálně vyrobena inovační extrakcí z bio květů růže a dalece přesahuje svými účinky jiné produkty. Má schopnost znovu nastartovat, vyživit a omladit celé tělo, zvláště pokožku. Nejenže omlazuje pokožku zevnitř, ale také má nesmírné terapeutické účinky, které působí na lepší spánek, zlepšuje trávení, hormonální rovnováhu a mnohem více.

[Více...]

Vyrážíme za zážitky a poznáním ájurvédy do Indie listopad 2024

Kerala, Indie jak ji jinde nepoznáte.
Pojeďte s námi za zážitky a poznáním ájurvédy
do Indie - Keraly, kolébky ájurvédy.
Dva týdny v přírodě a u moře
- vidět chrámy
- zakusit dobrá jídla a exotické ovoce
- ochutnat čaj přímo na plantáži
- omladit své tělo jógou
- vyslechnout vzácná moudra ájurvédy a mnohem více...

 

VÝLET DO Indie - KERALY, kolébky ájurvédy. V době, kdy u nás je zima, jet do teplé krajiny s mořem a nádhernou přírodou. Dva týdny v přírodě i u moře, vidět chrámy, zakusit dobrá jídla a exotické ovoce, čaj přímo na plantáži, omladit své tělo také jógou, vyslechnout vzácná moudra ájurvédy, tak jak to bylo zachyceno v dávných spisech, plavbu a noc v housbótu, zažít kulturu i procházku džunglí a kontakt se zvířaty i ptáky např. jízda na slonech. To vše autenticky, na míru, protože s námi bude po celou dobu Dr.Divya, která je tam doma. Budu vám překládat a starat se o vaše pohodlí. Paní Dr. Divya zas dohlédne na náš program i zdravotní stav, naše služba bude pro vás 24/7 nebo vlastně 24/14dní. Zážitky, z kterých budete čerpat do konce svého života.

 

 

[Více...]

Dárkové poukazy

Udělala by Vám či Vašim blízkým chvíle na individuální ájurvédské masáži či Rituálu pěti elementů radost? Vyzkoušeli jste někdy Shirodharu, hluboce zklidňující terapii, kdy teče teplý olej na čelo anebo proceduru s bylinnými měšci? Máte doma těhotnou či novopečenou maminku a rádi byste ji potěšíli?

Vnesla by ájurvédská konzultace s rodilou ájurvédskou doktorkou z Keraly do Vašeho života nejen naději ale i výsledky a vyrovnanost? To ale musíte zjistit osobně.

A co autentická týdení ájurvédská očista na míru zvaná PANČAKARMA  pod dohledem paní doktorky z Keraly?

Uvažujete o cestě do Inide? Tak pojeďte s námi.

Na to vše můžete darovat poukaz v jakékoli hodnotě.


Objednávkový formulář nebo

Telefonicky na +420 776 057 996

E-mail: info@akka-ajurveda.cz

 

 

[Více...]

Poznejte sami sebe, jedině tak porozumíte ostatním..

„Usmívám se, dýchám, zpívám…žiji,“ říká o sobě Sadajyoti Belzová a věří, že ájurvédu předává skrze vlastní život všem, se kterými se setkává během dne. Za poznáváním ájurvédy pro ni vedla strastiplná cesta, poslechněte si její příběh.

[Více...]

Shirodhara - omlazující a nervový systém vyživující terapie

Shirodhara je neobyčejně vysoce účinnou relaxační technikou s pročišťovacím účinkem. Dochází k hlubokému uvolnění nervového systému pomocí aplikace teplého oleje na oblast hlavy. Samotná masáž se provádí tak, že z nádobky umístěné nad hlavou vytéká pramínek teplého oleje (až 2litry) do oblasti třetího oka. Navozuje hluboký pocit relaxace celého těla i mysli. 

[Více...]

Fyzioterapeutické procedury založené na marma terapii

Marmová terapie je speciální masáž, kde se aktivují body, zvané marmy. Marma je vitální energetický bod přístupný na povrchu pokožky, který slouží jako most mezi tělem, myslí a duchem.
Jsou to body, kde se stýkají nervy se svaly, žilami, kostmi a klouby a šlachami a spojují se energie prány.
Marmové body jsou důležitou součástí léčivé síly ájurvédy. Energizuje tělo, uklidňuje psychiku, stimuluje funkci orgánů, ulevuje od bolesti, vyrovnává Tejas, Ojas a Pránu.

Nové termíny:

5. listopadu 2021
3. prosince 2021

Objednávky

[Více...]