Indie

 
 
 
 
 
 
Předběžný program:

1.Den Cochin  - Cherai Beach

Po příletu na letiště Cochin budete přepraveni do svého hotelu na pláži Cherai Beach Resort a budete moci odpočívat u moře.

 

2.den Cochin – Munnar

Cílem je město Munnar, vzdálené 130 km. Nachází se v nadmořské výšce kolem 1600 m, město tvoří centrum oblasti pěstování čaje v Kerale a má osvěžující klima. Když se říční mlha rozplyne, tyčící se vrcholky poskytují malebný kontrast k pěstěným plantážím, které pokrývají dno údolí a svahy. Po příjezdu do Munnaru se ubytujete ve svém hotelu na dvě noci v https://www.theleafmunnar.com/accommodation/green-leaf/. Po ubytování se půjdeme podívat do TATA Tea Museum.

 

3.den Munnar

Na programu je návštěva Munnaru a jeho překrásného okolí. Pojedeme se podívat překrásným, chráněným a vzácným lesem se santalovými stormy, jak se vyrábí vyhlášené Jaggery v Marayooru (Jaggery je tradiční neodstředěný třtinový cukr a v ájurvédské medicíně má mnoho použití)

 

4.den Munnar – Národní park Periyar

Dnešní etapa vás zavede po klikaté silnici přes okouzlující okolí do národního parku Periyar. Po cestě je na programu návštěva plantáží koření v okolí. Po ubytování ve svém hotelovém pokoji se vydáme na výlet lodí po jezeře Periyar. Při troše štěstí můžete zvířata pozorovat v jejich přirozeném prostředí. Budete mít také možnosti užít si show historických bojových umění. Přenocování v resortu. https://www.amaanaresorts.com/gallery.html

 

5.den Národní park Periyar - Gavi Jungle Jeep Safari (5:30 až 15:30)

Nabitý den zážitky. Toto je jeden z nejoblíbenějších programů v Thekkady (36 km jízdy džunglí, 3 km trekking - chůze a 1 ½ hodiny jízdy na šlapadlech v ceně). Safari džípem do Gavi. Tato biologická zahrada s kopci a údolími, tropickými lesy, rozlehlými travnatými plochami, kaskádovými vodopády a plantáží kardamomu je domovem mnoha ohrožených druhů opic, jako je makak lví; nilgiri tahrs atd. Po snídani procházka “džunglí” s průvodcem. Návrat do 12:30 hod a po indickém vegetariánském obědě plavba lodí po jezeře Gavi (veslice), návštěva plantáží kardamomu a vyhlídka nazývánaSabarimala. Návrat po večerním čaji do 15:30. Budete mít také možnosti užít si světoznámou show Kathakali. Přenocování v resortu.

 

6.den Národní park Periyar - Kumarakom

Po snídani odjedete do Kumarakomu soukromým autem. Po příjezdu na stojaté vody se ubytujete ve svém hotelu. Zbytek dne máte volno. Známou ptačí rezervaci je možné navštívit i na vlastní pěst.

 

7.den Kumarakom – Alleppey

Po krátké jízdě dorazíte na místo startu v Kumarakomu, kde na vás bude čekat váš hausbót. Cesta vás zavede na jih po nejkrásnějších kanálech stojatých vod do Alleppey. Nocleh na palubě hausbótu.

 

8.den Alleppey – návštěva Trivandrum a pláž Kovalam

Po snídani vystoupíme z lodi a odjedeme do další destinace Kovalamu-pláž. Cestou návštěva známého muzea Napier. Toto muzeum je vyjímečné, uvidíme zde mogulskou, indickou a čínskou kulturu. Za druhé, navštivte Sri Chitra Art Gallery. Pokud jste fanouškem obrazů, pak toto místo musíte navštívit. Vystavuje vzácné obrazy patřící umělecké škole Tanjore, Rajput a Mughal. Osvěžující perspektivu poskytne orientální sbírka obrazů pocházejících z Tibetu, Bali, Japonska a Číny. Následně později během dne navštivte proslulý chrám Padmanabha Swamy, který se nachází v Trivandrum. Toto je pravděpodobně jedna z nejvýznamnějších atrakcí v Kerale. Proto by to mělo být součástí každého vyhlídkového itineráře Trivandrum. Po příjezdu na pláže se ubytujete ve svém hotelu. Zbytek dne máte volno.

 

9.den Pláž Kovalam

Celý volný den. Ájurvédské ošetření 90 minut

 

10.den Pláž Kovalam – Kanyakumari

Exkurze Dnešní exkurze Kanyakumari začíná návštěvou paláce Padmanabhapuram, který se nachází ve vzdálenosti 63 km od hlavního města Thiruvananthapuram. Palác Padmanabhapuram je jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí Keraly. Toto místo světového dědictví UNESCO je nádherný dřevěný palác ze 16. století. Tento palác ležící na pevnině Kanyakumari je svůdným architektonickým mistrovským dílem, které patřilo bývalým Travancore Rajas (1550 až 1750 našeho letopočtu). Pozdější cesta do Kanyakumari, duchovního města v Tamil Nadu, se pyšní tím, že je nejjižnější částí  indického subkontinentu ve tvaru písmene V. Ideální destinace pro dovolenou Kanyakumari má co nabídnout každému. Navštivte skály Vivekananda, sochu Thiruvalluvar a památník Gándhího. Po shlédnutí poutavého západu slunce se vraťte zpět do letoviska Kovalam.

 

11.den Pláž Kovalam

Celý den ve volném čase. 90minutové ájurvédské ošetření

 

Den 12 Pláž Kovalam – exkurze přehrady Neyyar

Ráno po snídani přejezd do Neyyar. Neyyar Dam je oblíbené místo na piknik s jezerem a malebnou přehradou. Jezero vytvořené přehradou přes řeku Neyyar je nejmodřejší z modré, díky čemuž je plavba na lodi pro turisty neodolatelná. Užijte si plavbu do Lions Park / Crocodile Park / Deer Park. Navštivte rehabilitační centrum Kappukadu je domovem ochočených slonů, mladých i dospělých, kteří jsou další atrakcí kromě jízdy džunglí. Večer návrat zpět do Kovalamu na nocleh.

 

Den 13 Pláž Kovalam

Celý den ve volném čase. 90 minut ájurvédské léčby

 

Den 14 Kovalam – Jatayu Earth Center & Ayurveda Pharmacy Factory

Ráno po snídani odjezd do Chadayamangalamu prozkoumat centrum Jatayu Earth Center. Obří betonová socha Jatayu je postavena na mohutné skále jménem Jatayupara (para znamená v malajálamštině skála). Kolosální socha je 200 stop dlouhá, 150 stop široká a 70 stop a je tak největší funkční sochou ptáka na světě se zápisem do Guinessovy knihy rekordů. Adventure Rock Hill, který nabízí mnoho dobrodružných aktivit a procházky přírodou. V terénu je také integrovaná paintballová stanice. Mezi další atrakce patří střelba z pušky, lezení na komíně, slaňování, bouldering atd. Po obědě cesta k návštěvě továrny Ayurveda Pharmacy, která se nachází v Punaluru, kde si můžete vyzkoušet způsob výroby ajurvédských léků s maximální péčí a hygienou. Později zpět do Kovalamu a přenocování v hotelu.

 

Den 15 Kovalam – Trivandrum Odlet

Po snídani odjezd z resortu a cesta na mezinárodní letiště Trivandrum.

 


Cena zájezdu zahrnuje:

* Ubytování v kvalitních 3,5-4 hvězdičkové butikové hotely včetně snídaní a večeří

* Kompletní doprava a transfery v klimatizovaném autě

* Všechny vstupy do parků, paláce, muzeí, sloní vesnice, výlety viz. výše

* 2 dny a 2 noci plavby v hausbótu včetně plné penze (snídaně, oběd, večeře-tradiční jídlo ve stylu Kerala)

* Denně ájurvédská moudra prakticky

* Denně jóga

* Snídaně a večeře (oběd není v ceně)

* Všechny vstupenky do památek a parků podle itineráře

* Plavba lodí v národním parku Periya

* Thekkady Kathakali show

* Martial Arts show v Thekkady

* Návštěva Spice Garden v Thekkady

* Jízda na slonu (30 minut) v Thekkady

* Safari džunglí do Gavi (lesní oblast – celodenní program)

* Kanyakumari a palác Padmanabhapuram

* Exkurze Neyyar Dam

* Návštěva sloního parku Kottoor

* Návštěva centra Jatayu Earth Center

* Návštěva ájurvédské farmaceutické továrny

* 3x Ájurvédské ošetření v Beach Resortu

* Všechny příslušné daně

* 24/7 - po celou dobu se o vás bude starat Dr.Divya ájurvédská doktorka a Sadajyoti Belzová, zkušená  

    ájurvédská terapeutka, překladatelka a česká průvodkyně

 

CENA NEZAHRNUJE:

  • Letenku
  • Obědy kromě plavby na housboutu  
  • Víza
  • Pojištění

Únor 21.2. - 7.3. 2023  nebo dle zájmu, další měsíce dle dohody