Shirodhara

Shirodhara je neobyčejně vysoce účinnou relaxační technikou s pročišťovacím účinkem. Dochází k hlubokému uvolnění nervového systému pomocí aplikace teplého oleje na oblast hlavy. Samotná masáž se provádí tak, že z nádobky umístěné nad hlavou vytéká pramínek teplého oleje (až 2litry) do oblasti třetího oka. Navozuje hluboký pocit relaxace celého těla i mysli. 

Shirodhara se považuje za jednu z omlazovacích a pročišťovacích terapií. Tato metoda propojuje jógu a ájurvédu. Léčebná technika masáže je stará přes 5 000 let a jejím hlavním cílem je nastolení tělesné a duševní rovnováhy. Čistí nejen tělo ale i mysl, což aktivuje samouzdravující mechanismy pro uvolnění stresu z nervového systému. To zlepšuje duševní jasnost a porozumění. Vzhledem k tomu, že se zaměřuje na mysl a zklidňuje ji, vytváří meditativní pocit uvědomění nesrovnatelný s jinou léčbou.

ÚČINKY:

Shirodhara omlazuje, navozuje hluboký pocit klidu a pohody, pomáhá při léčbě krku, očí, uší, nosu, podporuje krevní oběh, snižuje úzkost, bolesti hlavy, deprese, nespavost, zlepšuje potíže s pamětí, pozitivně působí na migrény, přispívá ke zlepšení zraku, zpomaluje stárnutí, posiluje obranyschopnost, hluboce uvolňuje a regeneruje nervový systém, odstraňuje stres a nervové napětí, eliminuje stavy úzkosti a strachu, podporuje růst vlasů, příznivě snižuje vysoký krevní tlak, vyživuje tělesné tkáně a omlazuje pokožku, odstraňuje nahromaděné odpadní látky v organismu, působí i na astma, cukrovku, cholesterol a žaludeční vředy. Masáž způsobuje rovnováhu těla a mysli tím, že podporuje cirkulaci, která přináší buňkám v tkáních živiny a odvádí toxiny a odpadní látky.

DOPORUČENÍ:

Na masáž přijďte včas a dodržte zásady osobní hygieny (osprchováni čistou vodou, tělo neošetřujte žádnými kosmetickými přípravky ani preparáty), doporučujeme vzít si na masáž náhradní starší tričko a šátek na hlavu. Osprchovat se může vlažnou vodou nejdříve půl hodiny po masáži (nevhodná je horká voda). Klientům doporučováno neprovádět žádnou činnost, která stimuluje mysl. Pokud jde o čtení, měla by to být pouze duchovní literatura. Nedoporučuje se žádná fyzická ani sexuální aktivita. Účinky Shirodhary jsou pro každého člověka jiné.

Nejvhodnější čas k provádění procedury je brzy ráno. Dle psychických a fyzických podmínek se tato procedura může provádět denně.

Objednávkový formulář